in

Роман Грожан нема да учествува во трката во Абу Даби!

Возачот на Хас, Роман Грожан ги извести фановите дека нема повеќе да вози во F1, по неговата страотна несреќа во Бахреин минатата недела. Во емоцијален пост кој го објави на социјалните мрежи, тој се заблагодари на подршката од фановите и им соопшти дека нема да се трка во Големата Награда на Абу Даби.

„Ова е многу тешка одлука, но јас нема да се тркам во Абу Даби. Се обидов колку што можам да се опоравам за да можам да настапам на трката, но очигледно нема да можам и не сакам да го ризикувам моето здравје. Оваа одлука беше тешка, но е најдобра за мојата иднина“ напиша францускиот возач на социјалните мрежи.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote