in

HBO Max ќе снима серија на Хари Потер!

Според најновите информации кои пристигнуваат од Холивуд Репортер, главните луѓе од HBO имаат во план да ја адаптираат популарната франшиза Хари Потер во серија.

Серијата на Хари Потер, според шпекулациите, е во рана подготовка. Студиото Warner Bros, заедно со HBO Max веќе започнаа со разменување на идеи околу проектот. Иако сеуште е рано да се каже, но сигурно фановите со неочекување ќе ја чекаат новата серија од маѓичниот свет на Хари.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote