in

ХЕРОЈСКИ! Кинеската полиција користи багер за го спаси возачот на минибус кој се заглави во надојдена река! [ВИДЕО]

Полициските службеници користеле багер за да спасат возач од неговиот минибус, кој останал заробен во поплавена река во централна Кина. Видеото, снимено во округот Зигуи во провинцијата Хубеи на 7 април, покажува минибус заглавен во брза, надојдена река.

По околу 10 минути, багерот конечно се приближил до минибусот и возачот е виден како се качува од возилото и влегува во раката на копачот. Според извештаите, возачот по име Јанг требало да вози преку реката, но нивото на водата одеднаш се зголемило и го измило неговото возило. Јанг бил пренесен на брегот од копачот и тој не бил сериозно повреден.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote