in

Што?Што?

Да ги видиме овде тие кои ја имаат храброста да направат вакво нешто! Новиот тренд на масажата со змии во светот на здравјето и убавината!

Како може човек да се опушти кога има десетици змии на себе? Човечките суштества не се двоумат да користат ранливи суштества заради здравје и убавина.

Постојат многу различни методи, како што е терапијата со пијавици, рибите да ги чистат мртвите кожи и многу други.

Сега на горенаведените се додаде нова метода: метода со змии!

Услугата за масажа на змии започната од спа центар во Каиро, Египет и привлече големо внимание. Всушност, масажата на змии се користи во различни делови на светот веќе подолго време, но египетскиот бизнис ја донесе во пристојна и хигиенска бањска средина.

28 различни неотровни змии, вклучително и питон, се користат за оваа масажа.

Прво, маслото за масажа се нанесува на грбот и нозете на лицето, а потоа змиите полека се путаат по нивното тело.

Змиите, како што знаете, се влекачи и ги движат своите тела со стегање и ослободување на нивните мускули.

Малите змии се во ред, но стискањето и ослободувањето на телото од големи змии како питони може да престане да ве масира после некое време.

Дали вие би се осудиле да имате масажа со змија?

 

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote