in

Интересни ФАКТИ за популарната игра – FORTNITE!

1. Играта Fortnite била прво објавена во 2011 година.

2. Fortnite направил повеќе приходи во април 2018, од премиерата на Avengers: Infinity War исто така во Април.

3. Fortnite е најгледана и најстримана игра на Twitch.

4. Играта е инспирирана од јапонскиот филм „Battle Royale“.

5. Светското првенство за Fortnite носи награда од 30 милиони американски долари.

6. Fortnite има повеќе корисници од Netflix.

7. Првите три недели откако беше пуштена на Apple Store; играта направи приход од 15 милиони долари.

8. Многу познати личности се фанови на Fortnite како на пример: Drake, Gordon Hayward, Travis Scott и др.

9. Родителите во САД ги носат своите деца на психијатар за да ги одвикнат од зависноста од Fortnite.

10. Компанијата Epic Games ги тужи некој од играчите што користат читови во Fortnite.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

-1 поени
Upvote Downvote