in

„ИЗВАДЕТЕ ГО ДИЕГО! ВЕДНАШ!„ Ова момче бара да биде извадено погребаното тело на Марадона, а причината е МНОГУ ВАЖНА!

Деветнаесетгодишниот Сантијаго Лара, преку неговиот адвокат, побара да се ексхумира телото на закопаниот Диего Армандо Марадона, помалку од 24 часа откако беше закопан во Буенос Аирес.

Марадона почина во средата на 60-годишна возраст поради срцев удар, а сега Хозе Нунез поднесе барање преку семејниот суд во Ла Плата, со барање за обдукција, ДНК анализа и за пренесување на телото во судот мртовечница.

Нунез зборуваше и за своето барање на аргентинската телевизија и ова не е првпат клиентот Сантијаго Лара да биде во центарот на вниманието со истата цел. Лара наводно е шесто дете на Марадона и таа ја започна својата борба за да докаже дека неговиот син започнал во 2014 година, кога тој имал само 13 години.

Santjago Lara

Потоа се појави како „пикселиран“ лик под лицето на Марадона на насловната страница на едно списание. Пред четири години, тој првпат јавно проговори за својата борба.

Неговата мајка беше келнерка, Наталија Гарат и почина во 2006 година на само 23 години од последиците од рак на белите дробови, по седумгодишна повремена врска со Диего.

Dijego Maradona sahranjen na "Bela visti"

Марадона официјално препозна пет деца, но за тоа требаше уште две. Додека Диего беше жив, Лара неколку пати се обидуваше да постигне решение и адвокатскиот тим на Марадона, но не успеа во тоа.

„Мајка ми почина кога имав само три години, но непосредно пред да почине, кога и го извадија респираторот за да може да зборува, таа им рече на адвокатите дека сум син на Диего. Само сакам да знам кој сум. Финансиската страна на ова не ме интересира. Знам дека вакво нешто ќе предизвика превирања во Аргентина, но ако не го сторам тоа, кој ќе ми даде ДНК„ – праша Лара, зборувајќи за Телемундо.

Да потсетам, двата сина и три ќерки кои Марадона ги призна, тој ги направи со четири различни жени.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote