in

Јовиќ се враќа од кај што дојде! Србинот оди на позајмица во Ајнтрахт

Српскиот репрезентативец Лука Јовиќ во зимскиот преоден рок ќе го напушти Реал Мадрид и сезоната ќе ја доигра во добро позната средина, Ајнтрахт Франкфурт.

Реал Мадрид се согласи да го испрати Јовиќ на шестмесечна позајмица во германскиот тим откако е јасно дека Зинедин Зидан не смета на неговите услуги. За да дојде до Јовиќ, Ајнтрахт се откажа од ангажман на Џошуа Циркзе од Баерн Минхен и Коло Муани од Нант.

– Работите на последните детали, како што се договорање на лекарски прегледи. Наскоро Лука ќе ни се приклучи – изјави спортскиот директор на Ајнтрахт, Фреди Бобич.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote