in

КАКО БИ РЕАГИРАЛЕ ВИЕ?! За малку ќе изгубеше милион долари затоа што го загуби билетот за лотарија!

Ник Слејтен од Тенеси во САД на 11 март дознал дека ја добил главната награда на лотарија – 1.178.746 американски долари. Проблемот се појави малку подоцна, кога сфати дека нема среќа.

“Бев запрепастен. Не можев да верувам”, рече Слатен, кој го купи билетот во продавницата на 10 март. Веднаш штом дозна дека победил, Слатен побрзал кон својата свршеница да и ја соопшти добрата вест, а потоа направил други работи, но еден час подоцна возбудата станала паника кога сфатил дека го нема ливчето.

Да бидат работите уште полоши, ако играч изгуби непотпишан билет за лотарија, некој друг може да извојува победа. Така, Слејтен започна чекор по чекор да бара каде е лото ливчето и конечно отиде на паркингот во продавницата. Таму среќата го погледнала – тој го нашол победничкото ливче!

Слатен успеа да си ја земе наградата и рече дека, и покрај парите што ги добиле, тој и неговата свршеница ќе продолжат да работат и да инвестираат, но ќе купат куќа и се надеваат дека ќе живеат со помалку грижа.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote