in

Кејн надвор од терените неколку недели

Soccer Football - Premier League - Tottenham Hotspur v Liverpool - Tottenham Hotspur Stadium, London, Britain - January 28, 2021 Tottenham Hotspur's Harry Kane reacts after sustaining an injury Pool via REUTERS/Nick Potts EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club /league/player publications. Please contact your account representative for further details.

Мурињо, за време на прес конференцијата по поразот од Ливерпул, ги критикуваше своите играчи и изјави дека екипата на Клоп заслужено стигнала до трите бода.

Ливерпул победи со 1-3, а сите три гола беа поради грешките во одбраната на Тотенхем. Освен поразот, Мурињо доби и уште една лоша вест.

Според најновите информации, главната ѕвезда на тимот од Лондон, Хери Кејн, се повредил за време на натпреварот и ќе мора да паузира неколку недели. Како негова замена, Мурињо потврди дека ќе го користи Рондон.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote