in ,

СмешноСмешно Што?Што?

Ким Кардашијан повторно во неволја: Носеше премногу тесен фустан, па едвај се качуваше по скалите (ВИДЕО)

Популарната Ким Кардашијан повторно се најде на мета на критики откако за време на модната недела во Милано едвај се мрдна во тесен фустан со потпетици во фустан на познатата модна куќа Долче и Габана.

Иако Кардашијан изгледаше прекрасно во црвената комбинација, се појави проблем кога се појавија скалите.

Како што може да се види на видеото, Ким не ја симна насмевката од лицето, а нејзиното професионално качување го сними нејзиниот фризер Крис Еплтон, кој видеото го објави на социјалните мрежи, а видеото подоцна се појави на YouTube.

Да потсетиме, ова не е првпат манекенката да се најде во непријатна ситуација и дека пред неколку месеци Ким го имаше истиот проблем со сив фустан.

Со оглед на тоа што кај неа тоа е честа појава, веруваме дека наскоро ќе може да ги поучи и другите девојки како да се справат со сличен проблем.

 

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote