in

Колачот со компот од праска го полуде интернетот: Само 3 состојки, наједноставниот и највкусниот десерт!

Потребни состојки:

  • 2 конзерви компот од праска од 470 грама
  • 1 кутија мешавина од бисквити од 400 грама
  • 110 грама ладен путер

Начин на подготовка:

Истурете компот од праска заедно со течноста во огноотпорен сад.Наместо праски, можете да користите и компот од ананас.
Прелијте ја со мешавина од бисквити и распоредете ја рамномерно.
Ставете исечен путер на врвот на тортата во тенки парчиња.
Печете во загреана рерна на 170 целзиусови околу 45 минути.
Послужете топло со сладолед од ванила.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote