in

Полски уметници прават неверојатни автомобили од метален отпад (ФОТО)

Прушков, Полска – Овој град веќе е популарен во Полска по неговиот музеј, Глаерија за Челични Фигури, во која можете да видите голем број на скулптури направени од метал од локалната депонија.

Ова очигледно не им беше доволно, па ангажираа 50 уметници кој ќе прават луксузни автомобили, како Mercedes-Benz 300SL, Bugatti Veyron и др, целосно од метален отпад! Подоле можете да ги погледнете некои од делата на уметниците:

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote