in

Кралевите ќе играат уште едно полуфинале во ЛШ!

Во рамките на второто коло од четвртфиналните натпревари во Лигата на Шампиони се сретнаа Ливерпул и Реал Мадрид на Енфилд. Кралевите пристигнаа во Англија со предност од 3:1 во првиот натпревар и ја завршија работата одлично.

Во самиот почеток на натпреварот, Салах имаше одлична шанса да постигне погодок, но не успеа да ја затресе мрежата. Во 20тата минута Бензема погоди статива и не усепа да стави крај на натпреварот уште во првото полувреме.

Кралевите одлично ја завршија работата во дефанзивата и одиграа дуел без погодоци, со што се пласираа во полуфиналето, а тамо ќе се сретнат со екипата на Челси.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote