in ,

СлаткоСлатко

Супер средство за кристално чиста туш кабина: Таблетите за машинско миење садови се чудо

Понекогаш едноставно не помагаат сите средства за чистење што може да ги набавите во супермаркет.

На овој начин, туш кабините и завесите за туширање ќе бидат повторно блескаво чисти!
Најтешко за чистење убедливо е стаклото на туш кабината во бањата каде често се собираат наслаги бигор.
Зар не би сакале да бидете повеќе одморени отколку да бидете мртви уморни откако ќе ја исчистите целата бања?
Тоа не е проблем, состојките што ви се потребни најверојатно веќе ги имате дома, па ова средство освен што е ефикасно, е и економично.

 

Еве како функционира и кои се потребните состојки:

  • 2 чаши вода
  • ¼ чаша алкохолен оцет
  • 1 таблета за миење садови

Сите состојки внимателно измешајте ги за да не се направи сапуница од средството за садови. Течноста нанесете ја на стаклото и исплакнете со вода, а подоцна избришете со кујнски хартиени бришачи.

Ова средство е идеално за чистење на стаклото од туш кабината бидејќи ќе ги отстрани сите траги од бигор и ќе му даде сјај на стаклото.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote