in

Куклата на Берни Сандерс се продава, а луѓето нудат и по 15.000 долари за неа!

Фотографијата на американскиот сенатор Берни Сандерс од инаугурацијата на претседателот Џозеф Бајден е апсолутен хит на последните денови на интернет, а еден среќен понудувач сега може да добие зашиена кукла од неговата поза направена како дел од популарна мимика која патува низ светот.

Единствената кукла на аукција е на eBay, а продавачката Тоби Кинг ветува дека ќе ги проследи сите пари од продажбата до хуманитарната организација „Meals on Wheels America“.

Првичната понуда за рачно изработената кукла во саботата беше само 99 центи, но до понеделник предметот имаше повеќе од 149 понуди, од кои некои беа над 15.000 американски долари.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote