in , ,

Што?Што?

Лесен начин за чистење на блендер

Дамките што остануваат на блендерот и по миењето може да бидат резултат на тврда вода. Решението што ќе го врати сјајот на вашиот уред е скриено во егзотично овошје – лимон.

Наполнете го блендерот до половина со топла вода, истурете капка течност за миење садови и еден сецкан лимон. Вклучете го блендерот и промешајте околу една минута.

Можете исто така да користите оцет наместо лимон.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote