in

Њу Џерси ја легализираше употребата на марихуана за рекреативна употреба!

Рекреативната употреба на канабисот е официјално легализиран во Њу Џерси откако законот се изгласа уште минатата година. За прв пат, гувернерот Фил Марфи предложи да се легализира марихуана уште во 2017 година, но тогаш не успеа да ја придобие потребната подршка.

Минатиот ноември беше изгласано маруханата да биде легализирана, а 67% од гласачите гласаа за. Законот мораше да поминте во сенатот и доби зелено светло. 23 Февруари е денот од кој марихуаната е легална во Њу Џерси.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote