in

Marvel нема да бара замена за Chadwick Boseman за улогата на Black Panther!

SANTA MONICA, CA - JUNE 16: Actor Chadwick Boseman attends the 2018 MTV Movie And TV Awards at Barker Hangar on June 16, 2018 in Santa Monica, California. (Photo by Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic)

Марвел нема да го замени неодамно починатиот актер Chadwick Boseman за неговиот лик Black Panther. 43 годишниот Boseman почина во Август откако боледуваше 4 години од канцер. Јавноста не знаеше за неговата болест, а една од најголемите улоги во MCU ја глумеше токму тој.

Фановите на Марвел веќе некое време се запрашуваа што ќе се случи со Црниот Пантер, а сега стигна одговорот. Од студиото потврдија дека ликот нема да биде толкуван од друг актор, како знак на почит за Chadwick.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

-1 поени
Upvote Downvote