in

МАЖОТ И ЖЕНАТА КОЈА САКАЛА ДА СЕ РАЗВЕДЕ! [ВИЦ]

Жената и мажот се возеле во автомобилот! Жената му рекла:
-„Имавме убави моменти заедно. Но, сега сакам да се разведам..“
Човекот не проговорил, туку го стапнал педалото и ја зголемил брзината на 120. Жената рекла:
-“Јас сум со некој друг некое време“.
Мажот повторно не рекол ништо и ја зголемил брзината на 140.
Жената пак рекла:
-“Куќата ја сакам јас!„
Мажот повторно ја зголемил брзината на 150!
Жената продолжила!
-“Кредитните картички, чекови, богатство се ќе биде мое!„
Мажот ја зголемил брзината на 170!
Жената овој пат му рекла:
-„Нема да кажеш нешто? Нема да земаш ти нешто?„
Мажот ја зголемил брзината на 180 и, и рекол!
-“Јас се имам, се е мое!“
Жената му рекла:
-“Како? Како е можно тоа?!„
Мажот пред да се удрат во ѕидот со 180 и рекол:
-„На 180 сигурносното перниче е на мојата страна!„

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote