in

Ембапе го постигна својот јубилеен 100ти гол во францускиот шампионат!

Светскиот првак и играч на ПСЖ, Килијан Ембапе стигна до бројката 100 погодоци во француската Лига 1, откако екипата на Парис беше подобра од онаа на Лион.

Килијан стигна до 100те погодоци откако два пати ја затресе мрежата на Лион. Најпрво стрелаше во 15тата минута, па повторно во второто полувреме.

Резултатот заврши со 4-2 во корист на Принцевите и екипата на Маурисио Покетино го зацврсти водството на првата позиција во шампионатот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote