in , ,

СлаткоСлатко Што?Што?

Иако во 7-та деценија, нејзината убавина не згаснува! Без трошка ботокс, Мишел е жената која достоинствено старее во Холивуд, еве ја нејзината тајна!

Мишел неодамна беше фатена од папараците и ја фотографираа на улиците во Лос Анџелес во целосно опуштено издание, но и покрај тоа, малкумина не забележаа колку добро изгледа оваа дама.

 

Холивудската актерка Мишел Фајфер со години важи за една од најубавите жени во светот, поради нејзината елеганција, но и вродената елеганција и се чини дека нејзината убавина не бледее, иако годините минуваат немилосрдно и таа е веќе во седмата деценија.

Мишел неодамна беше фатена од папараци на улиците во Лос Анџелес во целосно опуштено издание, но и покрај тоа, малкумина не забележаа колку добро изгледа оваа дама!
Актерката прошета во обична црна тренерка и модерни таканаречени „грди“ сандали, ја врза косата во обична, неуредна опашка и немаше тронка шминка на лицето. И покрај тоа, малкумина ќе и дадоа 63 години!

Русокосата убавица не се обиде да се скрие од папараците, но се опушти и самоуверено му покажа на светот како изгледа во изданието апа-драпа.

На Инстаграм често објавува и фотографии на кои нема шминка и често добива коментари дека достоинствено старее и дека не подлегнала на трендот на пластична хирургија како повеќето нејзини колеги.

Но, има и такви кои тврдат дека таа дефинитивно користи ботокс и хијалуронски полнила за темни кругови, што никогаш не ги потврдила. Како и да е, дури и да имаше – Мишел имаше мерила, па изгледа природно и е во согласност со годините.

Мишел може да се пофали и со беспрекорна фигура, а таа вели дека нејзината тајна е едноставна. „Јадете добро, вежбајте и спиете многу“, вели актерката …

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote