in

Митровиќ повторно херој на Србија!

Во третото коло од квалификациите за СП 2022 кое треба да се одржи во Катар Србија му гостуваше на Азербејџан и ја запиша својата втора победа во три натпревари. Натпреварот заврши со 1-2, а Србите повторно ги израдува Александар Митровиќ.

За водство на нашиот северен сосед погоди токму Митровиќ во 16тата минута од натпреварот. Израмнувањето на Азербејџан стигна преку Махмудов од белата точка во второто полувреме. Митровиќ повторно стрелаше во 81та минута и го постави конечниот резултат.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote