in

Alfred Molina се враќа како Doctor Octopus во најновиот филм на Spider-Man!

Алфред Молина ќе ги врати своите 4 раце на својот грб повторно, бидејќи од Марвел објавија дека тој ќе ја повтори својата најпопуларна улога, Доктор Октопус, во најновиот филм на Спајдермен. Перфомансот на Молина во филмот Спајдермен 2 од 2004 е апсолутен фаворит измеѓу фановите.

Шпекулации околу враќањето на Алфред кружеа уште минатиот месец, откако GWW објави дека актерот бил забележан на сетот на најновиот филм за Човекот-Пајак. Том Холанд е Питер Паркер, а филмот се очекува да искочи во Декември 2021 година, а режисер на филмот ќе биде Џон Ватс.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote