in

Мората ќе остане во Јувентус и следната сезона!

Шпанскиот напаѓач Алваро Мората го продолжи договорот за позајмица со Јувентус, потврди италијанскиот клуб во вторникот.

„Мората официјално го продолжи договорот за заем и ќе носи црно-бел дрес до 30 јуни 2022 година“, се вели во соопштението на Јувентус.

Мората дојде во Јувентус на позајмица од Атлетико Мадрид во септември минатата година, а исто така играше за тимот од Торино за време на Масимилијано Алегри од 2014 до 2016 година.

Минатата сезона тој постигна 20 погодоци во сите натпреварувања, што е негов најдобар учинок во Италија, но исто така беше изедначена и најефикасната сезона во однос на асистенциите – 11.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote