in

ОДЛИЧНИ НОВОСТИ: Навивачите се враќаат на трибините во Премиер Лигата!

На навивачите на Англиската Премиер Лига и пониските рангови ќе им биде дозволено да се вратата на стадионите во Англија откако ќе заврши вториот „локдаун“ во Британија, изјави премиерот Борис Џонсон. Одлуката се покажува како голем чекор за враќање во нормала на настаните кои се одржуваат пред публика, откако тие беа затворени од почетоците на пандемијата.

Некои клубови забележуваа огромни загуби поради неможноста да продаваат билети. Сега тие добија дозвола за публика, но сепак бројката на навивачи е сеуште лимитирана. На натпреварите ќе смеат да присуствуваат најмногу 4,000 навивачи или доколку стадионот е помал, тогаш половина од неговите капацитети. А затворените сали и стадиони ќе смеат да имаат најмногу 1,000 навивачи.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote