in

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП од 10 – 16 јануари: Водолиите сфаќаат дека немаат ништо заедничко со нивниот партнер, пред раскинување

Неделниот хороскоп носи големи промени и многу можности во љубовта и бизнисот.
Бидете подготвени за нови предизвици.

ОВЕН

Ве очекува пролонгирање на службени патувања и состаноци, а оние што ќе се одржат ќе бидат тешки и нема да ги донесат очекуваните резултати. Емотивно сте задоволни само ако сте во брак. Врската не се развива како што сакате. Партнерот не е сигурен за емоциите и дали е во вистинска врска. Респираторните органи и синусите се многу чувствителни.

БИК

Вие сте многу вредни, прагматични, амбициозни и фокусирани на обврски што носат сигурни пари. Ако сте во брак, задоволни сте со врската. Во случај да сте во врска или сте слободни немате потреба да комуницирате и да се дружите. Вашиот став кон здравјето е доста одговорен. Се чувствувате добро.

БЛИЗНАЦИ

Ве очекува прилив на финансии, од кој нема да бидете целосно задоволни. Успешни преговори и потпишување договор за соработка ве очекуваат на работа. Ако сте во брак, кризата е на својот врв, така што ќе ја споменете можноста за развод со вашиот партнер за прв пат. Заштитете ги респираторните органи, бубрезите и екстремитетите.

РАК

Прекинувате деловна соработка од која сте незадоволни подолго време. Имате впечаток дека стагнирате и промената е единственото правилно решение. Врската со брачниот другар е студена и конечно си признавате дека партнерот не сака да се мачи за бракот. Вашиот имунитет е слаб, и воопшто не се грижите за вашето здравје.

ЛАВ

Конечно завршувате деловен проект и деловна соработка. Вметнувате многу енергија во бизнисот и се чувствувате исцрпено. Ако сте во врска, официјално ја прекинувате. Во претходниот период, бевте свесни дека е прашање на денови кога ќе го сторите тоа. Имате многу неодговорен однос кон вашето тело, а во исто време сте многу чувствителни.

ДЕВИЦА

Ве очекува прилив на финансии и тоа е приближно единствената позитивна работа за работата. Незадоволни сте од емоционалната сфера без разлика дали сте сами или ја имате другата половина. Потребно ви е внимание, но не го добивате. Имате впечаток дека не сте важни за вашиот партнер. Го занемаривте вашето здравје. Можен е поширок спектар на проблеми.

ВАГА

Задоволни сте од ситуацијата на работа. Сè се одвива регуларно, без никакви тешкотии. Направете нови деловни планови. Вие сте исполнети со односот со вашата сопруга. Таа минува низ кризен деловен период, но верувате дека ќе успее успешно да го надмине тоа. Здравјето е стабилно. Организмот е во фаза на регенерација.

ШКОРПИЈА

На работа ве очекуваат проблеми, ограничувања, предизвици што нема да можете да ги решите. Вие сте прилично демотивирани од деловната ситуација. Фокусирани сте на работа и финансии, затоа не посветувате доволно внимание на партнерот. Партнерот очекува да му се посветите. Не се грижете за вашето здравје што ви прави проблеми.

СТРЕЛЕЦ

Вие сте многу прагматични и вредни. Вашите деловни планови се првенствено насочени кон подобрување на финансиите. Минувате низ сериозна брачна криза. Не разговарате со вашиот партнер ниту сакате да ја продолжите комуникацијата. Другата страна има сличен став. Не сте психолошки добро. Вие сте загрижени за финансиите и бракот. Вие сте лошо расположени.

ЈАРЕЦ

Ако водите приватен бизнис, бизнисот е во целосен застој. Принудени сте да го намалите бројот на вработени поради падот на обемот на работа. Јарците во брак се незадоволни, а јарците во врска уживаат во истата. Ако сте слободни, влегувате во врска и максимално и се посветувате на неа. Не се грижете за вашето здравје и тоа може скапо да ве чини.

ВОДОЛИЈА

Ве очекуваат тешкотии и предизвици на работа со кои нема да можете да се справите. Јасно ви е дека немате ништо заедничко со вашиот партнер и ја прекинувате врската. Вашиот поранешен партнер има сличен став за вашата врска, така што тој го прифаќа раскинувањето и не му паѓа на памет да се бори за врската. Имунитетот е многу слаб. Пазете на сообраќај.

РИБИ

Бизнисот се развива одлично. Вие сте способни, вредни, имате реални цели и ги постигнувате без никакви проблеми. Имате тајна симпатија. Тоа е колега од работа, но не сакате да му ги откриете вашите чувства. Здравјето е стабилно. Вие сте доста одговорни. Се грижите за правилна исхрана и се обидувате да се одморите добро.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote