in

СлаткоСлатко

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Водолијата и Овенот го губат умот поради љубов, Раковите и Вагите добиваат пари

ОВЕН

Можно е да имате нешто поголеми очекувања во бизнисот отколку што треба. Кога станува збор за љубовта, ве очекува интересно познанство со шармантниот Водолија. Во областа на здравјето, постојат можни проблеми со црниот дроб, нервниот систем, како и со вишок тежина или нагло зголемување на телесната тежина. Внимавајте на вашата диета и редовно проверувајте го нивото на хормоните.

БИК

Ве чека поволен период за деловни промени или унапредување. На полето на loveубовта, сè е добро поставено, така што во оваа фаза ќе бидете заљубени и среќни.
Кога станува збор за полето на здравјето, не ве чекаат никакви проблеми, освен повремени болки во грбот и ‘рбетот. Со исклучок на тоа, во принцип сте добро и немате нови болести или грижи во моментов.

БЛИЗНАЦИ

Неколку поголеми сопирачки и пречки ве чекаат на деловниот план, не брзајте со ништо. Кога станува збор за љубовта, можно е лице од странство да сака да ви се доближи.
Во областа на здравјето, можни се проблеми со кожата, забите, коските, но и со циркулацијата, нозете, колената, зглобовите. Бидете внимателни и водете сметка за вашето здравје.

РАК

Ве чека парична добивка или општо подобрување на материјалната состојба во оваа фаза. На полето на љубовта, засега сте пасивни, повеќе сте фокусирани на дружење со пријатели отколку на нови познаници.
Кога станува збор за здравјето, може да очекувате помали проблеми со урогениталниот тракт, дебелото црево, крвотокот, но и со тенденција на инфекции.

ЛАВ

Нервозата ве придружува постојано, па лесно можете да донесете погрешни деловни одлуки. На полето на љубовта, имате среќа, бидејќи вашиот партнер е максимално посветен и работи напорно околу вас.
Кога станува збор за здравјето, треба да обрнете внимание на бубрезите и сите органи на пареа – очите, ушите, јајниците, белите дробови итн. Вие исто така може да бидете склони кон воспалителни состојби и треска.

ДЕВИЦА

Beе има период во кој бизнисот ќе биде на прво место, иако многу работи нема да одат како што сте замислиле. Situationубовната ситуација е вообичаена, иако полека сте ладни од партнерот.
Во областа на здравството, сега се можни поголеми проблеми и треба да бидете многу внимателни. Посетете лекар за редовни прегледи. Се истакнува чувствителноста на целиот организам.

ВАГА

Може да очекувате добра состојба на полето на работата, факторот на среќа ве придружува. Кога станува збор за љубовта, лесно создавате нови познанства и тоа е многу поволен период за започнување нова врска.
Во областа на здравството можни се помали проблеми со висок шеќер или холестерол, затоа треба да се грижите за тоа, како и за вашиот кардиоваскуларен систем.

ШКОРПИЈА

Како и секогаш, вие сте многу енергични и посветени на работата, а во областа на приватниот бизнис следува проширување. На полето на љубовта ги имате сите жици во ваши раце и се чувствувате безбедно покрај партнерот.
Кога станува збор за здравјето, може да имате помали проблеми поради погрешна диета или потреба да претерате со храна и пијалоци, што дефинитивно не се препорачува.

СТРЕЛЕЦ

Деловното патување што го планирате може да трае долго, но исходот ќе биде позитивен. Ако сакате некој близок, сега е време да се поврзете со него.
Во областа на здравјето, може да имате помали проблеми со настинки, грип, вируси на респираторниот тракт или болки во грлото. Внимавајте и на синусите. Зголемете го внесот на витамини и вода.

ЈАРЕЦ

Очекуваната исплата доаѓа кај вас и вие сте задоволни од деловната и финансиската состојба. Нема големи промени на полето на љубовта со вас, мислите само дека вашиот партнер порано бил премногу баран.
Кога станува збор за здравјето, обрнете внимание на тироидната жлезда и вратот, како и на можните проблеми поврзани со дебелината. Време е да ја смените вашата исхрана. Бидете поодлучни.

ВОДОЛИЈА

Пазете се од луѓе кои премногу ветуваат или работни места што изгледаат премногу идеално. Емоциите сега малку го замаглија вашиот ум, па можеби не гледате сè на вистинскиот начин.
Во областа на здравјето, можни се проблеми поврзани со вртоглавица, малаксаност, главоболки, низок крвен притисок, поспаност, нервоза и намалена концентрација. Потребен ви е повеќе сон.

РИБИ

Засега нема големи промени во деловниот план, оваа фаза е прилично пасивна за вас. А кога станува збор за љубовта, вие исто така не преземате повеќе конкретни чекори, иако можеби ќе треба.
Во областа на здравјето можни се вашите хронични проблеми, затоа се грижи за срцето, циркулацијата на крвта, стапалата, можни се проблеми со проширени вени, вишок вода во организмот и слично.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote