in ,

Што?Што?

Факти што ќе ве зачудат, а воедно и воодушеват!

1.Удирајќи ја главата од ѕид за 1 час, можете да согорите 150 калории.

2. Во Швајцарија е нелегално да чувате морско прасе.

3. Змиите можат да предвидат земјотреси.

4. Cherophobia е ирационален страв од забава и среќа.

5. 7% од американците веруваат дека чоколадното млеко доаѓа од кафеавите крави.

6. За време на твојот живот, произведуваш доволно плунка за да наполниш 2 просечни базени за пливање.

7. Најмногу срцеви удари се случуваат во понеделник.

8. Тенисерите не смеат да пцујат додека играат во Вимблдон.

9. Во 2017 повеќе луѓе умреле од несреќи поврзани со правење селфиња, отколку од напад од ајкула.

10. Рикот на лавот може да се слушне од далечина од 8.5 километри.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote