in

Твитовите на Агенцијата за нуклеарно оружје “; l ;; gmlxzssaw” накратко предизвикува конфузија!

Детето на администраторот на официјалниот профил на Твитер на Американската стратешка команда објави твит кој исплаши дел од корисниците на социјалните мрежи затоа што претпоставуваа дека сметката е хакирана.

Стратешката команда на САД е агенција одговорна за заштита на американското нуклеарно оружје.

Набргу по објавата, беше откриено дека детето е одговорно за објавување на твит на кој пишува: „; l ;; gmlxzssaw“. Твитот беше избришан веднаш по објавувањето.

Човекот кој управува со Твитер профилот на агенцијата изјави дека го оставил отворен и без надзор за момент затоа што работел од дома, а неговото дете ја искористило ситуацијата и започнало да игра со клучеви и го објави тој твит.

Портпарол потврди дека сомнежите дека сметката е хакирана не биле точни.

„Ништо страшно не се случи“, рече тој во изјавата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote