in

Што?Што?

Официјално: Болдвин го очекува пет години затвор

Алек Болдвин е официјално обвинет за убиство од небрежност за убиство на Халина Хачинс на сетот на нивниот филм Rust во октомври 2021 година.

Обвинителите во Санта Фе, Ново Мексико денеска официјално ги поднесоа обвиненијата.

Тие ја објавија својата намера да го обвинат Болдвин претходно овој месец, но го одложија поднесувањето на документите за да си дадат време да ја објаснат контроверзната одлука.

Тој вели дека никогаш не го повлекол чкрапалото и дека тоа било трагична несреќа.

Доколку биде прогласен за виновен, му се заканува затворска казна до пет години. Обвинета беше и Хана Гутиерез-Рид.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote