in

Бајден: Оние кои одбиваат да ја примат вакцината НЕ СЕ ПАТРИОТИ!

Претседателот на Соединетите Американски Држави, Џо Бајден изјави дека откако ја примил вакцината, неговиот живот се подобрил. Тој исто така рече дека Американците што одбиваат да ја примат вакцината не се патриоти.

Смртните случаи предизвикани од Ковид-19 во САД постојано се намалуваат, а веќе подолг период бројката е под 2000 случаи на ден. Од кога стигна вакцината, Американците се послободни и рестриктивните мерки се повеќе и повеќе се олабавуваат во државата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote