in ,

Што?Што?

Ова е најстариот маж во светот според Гинисовата книга на рекорди!

Маж од Порто Рико официјално ја доби титулата за најстар маж во светот.

Емилио Флорес Маркез, кој живее во Рио Пиедрас, официјално го скрши рекордот за најстар маж во светот. Претходниот рекорд го држеше Романецот Димитру Комаешку кој умре минатата година на возраст од 111 години и 219 дена.

Емилио има 112 години и 326 дена и беше запишан во Гинисовата книга за рекорди. Тој е роден во далечната 1908 година на 8 август во северниот дел од Порто Рико и тој има 4 внуци и 5 правнуци.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote