in

Овој вокален состав совршено ги имитира звуците на iPhone и Windows! [ВИДЕО]

MayTree е петчлена вокална група од Јужна Кореја која воодушеви многу луѓе со своите кратки клипови, во кои нејзините членови ги имитираат звуците на добро познатите оперативни системи.

На првото објавено видео, оваа група, без помош на инструменти или други студиски трикови, произведува звуци и мелодии слични на оние што ги сигнализираат разни работи во Windows.

На нивното последно видео, пак, се гледа како членовите на MayTree имитираат звуци што ќе ги препознаат сите корисници на iPhone исклучиво со помош на нивниот глас.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote