in

ПАНДЕВ ОТКРИВА како ќе се одвива остатокот на неговата кариера!

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев објави дека во новата 2021 година после настапот со Македонија на Европското првенство ќе замине во фудбалска пензија, а потоа ќе остане да живее во Италија.

Пандев кој ќе наполни 38 години требаше во оваа 2020 година да замине во пензија, но коронавирусот го смени планот, откако се пролонгираа баражите, а за една година се одложи Евро 2020, па поради тоа капитенот се реши да ја продолжи кариерата и да си го оствари сонот со Македонија да биде дел од едно големо натпреварување.

„Во 2021 година ќе наполнам 38 години и навистина верувам дека ова е мојата последна сезона во кариерата. Прво со Џенова да обезбедиме опстанок, па со Македонија да си го остварам сонот да играм на Европско првенство и потоа одам во пензија. Но, останувам во Џенова. Тука играв најдолго, моите деца решија да живееме тука и јас се чувствувам како џеновјанин“, рече Пандев за италијанските медиуми.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote