in

ПАПАГАЛОТ МУ ГО СПАСИЛ ЖИВОТОТ! Папагалот го предупредил сопственикот да избега од куќата навреме која се зафатила од пожар!

Австралиецот тврди дека го преживеал пожарот во куќата во раните неколку часа, благодарение на фактот што папагалот го разбудил со бучава.

Според Би-Би-Си, Антон Нгуен спиел кога избувнал пожар во неговата двокатна куќа во Бризбејн.

“Слушнав тресок и Ерик, мојот папагал, започна да испушта силни звуци што ме разбудија, а потоа почувствував чад. Го зграпчив Ерик и избегав од куќата”, објасни Нгуен.

Додека пожарникарите пристигнале на лице место, пожарот зафатил голем дел од куќата, но неговиот сопственик, благодарение на неговиот папагал, останал неповреден.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote