in

Папу Гомез се сели во Севиља!

Капитенот на италијанскиот прволигаш Аталанта, Папу Гомез, е во нарушени односи со тренерот Џенпјеро Гасперини и од неодамна тој стана играч на тимот од Севиља.

Оваа информација ја потврдија повеќе извори од Италија и Шпанија, а Папу Гомез се очекува да потпише договор кој ќе трае четири години.

Според информациите, Севиља за услугите на фудбалерот ќе мора да и исплати 7.5 милиони евра на Аталанта, но сеуште нема информација за тоа колку ќе биде висока платата на Гомез.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote