in

Парично казнета поради БИЗАРНА причина!

Една афроамериканка е казнета со 385 долари за гласно разговор на телефон.

Сепак, таа обвинила бела сосетка за пријавата, за која верува дека пријавила во полиција само заради бојата на кожата.

Дијамант Робинсон шеташе пред куќата во градот Истпоинт во американската држава Мичиген во четвртокот, кога a пријде сосед и ја праша дали може да го спушти гласот или да ја прекине врската, објави телевизијата WJBK и Њујорк пост пријавени.

“Таа ми рече една од тие работи. Јас и реков” тргни се од мојот пат “и продолжив да одам. Таа рече секакви работи. Три минути подоцна се појави полицијата”, опиша Робинсон.

Тогаш таа започна да емитува разговор во живо со полицијата на Фејсбук.

„Се надевам дека знаете дека сè се снима“, рече таа на полицијата.

Додека таа снимаше, полицајците и напишаа казна.

“Бев казнета за нарушување на јавниот мир затоа што зборував гласно на телефон. Затоа добив казна? Планирам да се борам да не ја платам казната и ставив безбедносни камери пред куќата. Нема шанси полицијата да дојди кај мене затоа што зборувам во мојот двор. мојот крај, во мојот блок “, рече Дијамант Робинсон.

Таа верува дека била мета само затоа што е Афроамериканка и додаде дека белата жена, која повикала полиција, се преселила во областа пред две недели.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote