in ,

Што?Што?

Патник отворил врата на авион во лет (ВИДЕО)

Во авион на Азија Ерлајнс, патник во лет успеал да ја отвори вратата по што 12 лица биле лесно повредени.

33-годишниот патник ја отворил вратата за идни случаи во текот на летот на јужнокорејскиот авион и му се заканува казна од 10 години затвор. Во своето образложение кажал дека сакал да излезе затоа што чувствувал гушење.

 

Во кабината настанала експлозија, по што 12 патници биле повредени. Тој е обвинет за кршење на законите за безбедност во воздухопловството. Авионот подоцна безбедно слетал во градот Даегу во Јужна Кореја, по што патникот веднаш бил уапсен.

Во авионто имало 200 лица, 194 патници и шест членови на екипажот.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote