in

ОВА е причината зошто ПИЦАТА е поздрав избор од ЖИТАРИЦИ за доручек!

Добри новости за оние кои не можат да и одолеат на пицата во било кој дел од денот. Според нутриционистите, пицата всушност е поздрав избор за доручек од повеќето житарици кои мислиме дека се здрави.

Житариците се преставуваат како оптимален избор за доручек, но тоа не е така. Тие се полни со шеќери и засладувачи кои се лоши за нашето здравје.

Но и покрај тоа, ова не значи дека секој ден треба да конзумираме пица за доручек, тука само ни покажува дека во споредба пицата е поздрава и дека содржи пооргански намирници.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote