in

Новиот тренер на ПСЖ позитивен на коронавирусот!

Новоизбраниот тренер на францускиот шампион, Маурисио Покетино, се тестираше позитивен на коронавирусот, потврдија од клубот.

Аргентинецот ги добил резултатите вчера и испаднал дека е инфициран, поради тоа нема да смее да ја води екипата во следните неколку натпревари.

Тој го пропушта натпреварот против Анж во Француската лига, а сеуште не познато кога ќе смее да се врати на клупата на Парижаните.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote