in

ТРАГЕДИЈА! Млада медицинска сестра почина од COVID-19!

Медицинската сестра Ирена Дојчиновска Милошевска почина од COVID-19, информираше Здружението на медицински сестри.

Дојчиновска работеше во голем дом за стари лица во Скопје. Здружението ја повикува јавноста да внимава на жртвите што ги прават лекарите и медицинските сестри во текот на епидемијата и соодветно да го прилагодат своето однесување.

Ве молиме, почитувајте ги сите ограничувања, бидејќи здравствениот систем е на крајот од неговото вршење. Медицинската сестра Ирена несебично даде се од себе во својата работа и ќе остане запаметена како лојален соработник и голем пријател. Сочувство до нејзиното семејство, кое ќе ја погреба на нејзиниот роденден, се вели во соопштението на Здружението.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote