in

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Двојката Хари и Меган Маркл доби уште едно дете!

August 4th 2020 - Duchess Meghan of Sussex celebrates her 39th birthday. She was born Rachel Meghan Markle in Los Angeles, California on August 4th 1981. - File Photo by: zz/KGC-375/STAR MAX/IPx 2017 11/27/17 Prince Harry and Meghan Markle at the official photocall announcing their engagement on November 27, 2017 at Kensington Palace. The couple are due to marry in Spring 2018. (London, England, UK)

Војводата и војвотката од Сасекс објавија раѓање на девојче.

Лилибет Лили Дијана Маунтбатен-Виндзор е родена во петокот наутро во болница во Санта Барбара, Калифорнија.

Мајката и детето се здрави и здрави, рече двојката.

Тие додадоа дека второто дете го нарекоа Лилибет по прекарот на кралското семејство за кралицата, прабаба на бебето.

Нејзиното средно име, Дајана, беше избрано како дел од нејзината „сакана покојна баба“, принцезата од Велс, се вели во соопштението.

Лилибет е родена во 11 часот и 40 минути по локално време, имала седум килограми и сега е „дома“.

Таа е правнука на 11-та кралица и осма по ред за тронот.

Во благодарноста на веб-страницата на Арлвел, тие рекоа: „4. Во јуни, бевме благословени со доаѓањето на нашата ќерка Лили.

„Таа е повеќе отколку што можеше да замислиме и сè уште сме благодарни за loveубовта и молитвите што ги чувствувавме од целиот свет.

„Ви благодарам за вашата љубезност и поддршка во ова многу посебно време за нашето семејство.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote