in

ВАКА ќе изгледа првиот хотел во вселената! (ФОТО)

Прв „вонземски“ хотел во вселената се очекува да биде изграден во 2027 година. Овој хотел, кој го носи името Voyager Class, ќе биде првиот хотел надвор од планетата Земја и ќе може да прими дури 400 гости. Покрај хотелските соби, хотелот ќе има и соптвени барови, кино, ресторани и спа.

Компанијата која го гради хотелот изјави дека конструкцијата на оваа градба треба да започне во 2025 година, а се очекува да биде завршена две години подоцна.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote