in

Реал без Рамос ќе мора да игра против Ливерпул!

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос ќе ги пропушти двата натпревари во рамките на ЛШ во четврт фналето. Причината за тоа е повредата која ја заработи за време на квалификациите за СП 2022. Тој се здоби со повреда на мусколот на ногата додека беше во репрезентацијата.

Кралевите играат со Ливерпул најпрвин на 6 Април, а потоа на 14 Април. Реал Мадрид го игра првиот натпревар на домашен терен. „Криво ми е што нема да можам да му помогнам на мојот тим“ изјави Рамос за медиумите.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote