in

Реал Мадрид киксна и си ја отежни работата во Ла Лигата!

Тибо Куртоа мораше да ги спасува Кралевите од опасниот Гетафе со неколку битни интервенции кои им донесоа бод на Реал Мадрид. Избраниците на Зинедин Зидан не усепаја да стигнат до посакуваната победа и да продолжат со исто темпо да го следат Атлетико Мадрид во борбата за титулата.

На Реал му недостасуваа неколку битни првотимци, што поради повреда, што поради Ковид-19.Со ова реми Кралевите, кои ја победија Барселона минатото коло, останаа 3 бода зад Атлетико и 2 пред Барса која има и натпревар повеќе.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote