in

Russell Crowe се приклучува на MCU! Ќе глуми во филмот на Thor!

Популарниот глумец Russell Crowe е најновата адиција на продолжениот филмски универзум на Марвел, според најновите информации што пристигунваат од Холивуд. Тој заедно со Chris Hemsworth, Natalie Portman и Christian Bale ќе се појават во филмот Thor: Love and Thunder.

Неговата улога во филмот засега е непозната, се очекува да не се дознае дури до премиерата и да биде изненадување за фановите на Марвел. Информациите за филмот кој е режиран од страна на Taika Waititi се строго чувана тајна, а неговата премиера се очекува да биде на 6 Мај, дури следната година.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote