in ,

Што?Што?

Шакира заврши во ЗАТВОР? Убавата Колумбијка е мета на обвинувања што можат засекогаш да и го сменат животот

Според шпанските медиуми, Шакира била под истрага во последните три години

 

Познатата колумбиска пејачка Шакира наскоро може да заврши во затвор за затајување данок! Според шпанската La Vanguardia, истрагата против пејачката е во тек веќе три години, а се наведува дека сега има докази дека и се суди.

 

Шакира остана во долгови за околу 14 и пол милиони евра данок кон државата во периодот помеѓу 2012 и 2014 година, а истрагата трае со години.

Постои можност Шакира да постигне спогодба со обвинителството во Барселона, но ако има судење, таа ќе мора да одговара за 5 точки за затајување данок, па дури и да заврши во затвор!

 

Одбраната на Шакира посочува дека поминала помалку од 184 дена во Шпанија и затоа не е должна да плаќа данок. Исто така, се наведува дека Шакира и Пајк, нејзиниот партнер, создадоа заеднички дом само во 2015 година.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote