in ,

УбавоУбаво СлаткоСлатко

Шарени палачинки: Тенки и меки, повкусни од било кога! Изгледаат привлечно и имаат совршен вкус (РЕЦЕПТ)

Состојки:

  • 3 јајца, 50 мл масло, прстофат сол, 400 мл млеко, 200 гр брашно, 2-3 лажици какао во прав (за кафените спирали)

Подготовка:

  • Изматете ги состојките, потоа раздвојте ја смесата и одделно измешајте со какаото. Загрејте ја тавата за да направите спирала од кафеава смеса, оставете да се потпече неколку секунди и потоа прелијте ја со белата смеса. Печете од двете страни. Се премачкува по желба.

На здравје!

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote