in

Северна Кореја се обидела да ја украде вакцината на Фајзер!

Северно Корејските хакери се обиделе да украдат информации за новата вакцина против Ковид-19 од компјутерите на амариканската фармацевтска компанија Фајзер.

Овие обвиненија беа направени од страна на истражувачката агенција на Јужна Кореја. Тие тврдат дека имаат докази за обидот на кражбата на вакцината од страна на нивниот сосед, но не знаат дали тие биле успешни во нивните намери.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote