in

СИНОТ НА РУНИ потпиша за Манчестер Јунајтед!

Англискиот фудбалер Вејн Руни своите најдобри денови од кариерата ги помина во дресот на Манчестер јунајтед, во кој одигра 559 меча и постига 253 голови.

Овој 35-годишен напаѓач го напушти „Олд Трафорд“ пред три години, а во моментов е член на Дерби каунти. Сепак, тој денеска повторно беше во Манчестер поради неговиот син Каи.

Неговиот 11-годишен син потпиша договор со „црвените ѓаволи“, па во иднина ќе биде член на нивната академија.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote